איתור נזילות ומצלמה תרמית

איתור נזילות

אינסטלטור מקצועי הוא מומחה באיתור נזילות . מיד עם הגעתו הוא מבחין בנקודות האקוטיות ומהר מאד הוא מבין מהי התקלה. במיומנות רבה הוא מחליף גומיות שהתבלו, בודק את המקום ועושה כל שניתן שלא יהיו נזילות נוספות.
איתור נזילות בעזרת מצלמה תרמית היא הדרך הקלה ביותר לביצוע פעולה זו . המצלמה המשוכללת והאיכותית ממפה את השטח ומגלה על פי הפרשי הטמפרטורות את הנקודה הספציפית אשר בה יש פעפוע של מים. האינסטלטור, מפנה אריחים או שובר את הקיר על פי הצורך ומחליף את קטע הצנרת הבעייתי.
צנרת הברזל הקיימת בעיקר בבתים הישנים יוצרת אין ספור תקלות של רטיבות . כשמעוניינים לבצע איתור נזילות, בודקים במיומנות את הצינור לכל אורכו עד שמגלים את המקום הסדוק או השבור שדרכו זורמים המים המחלחלים דרך החול, יוצאים החוצה ויוצרים רטיבות על הקירות או על הרצפה ברחבי הבית.
צנרת שנוזלת היא סימן שהצנרת כבר אינה מסוגלת לבצע את העבודה והיא עלולה להתפוצץ. בשלב ראשון מבקשים מאינסטלטור שיבצע איתור נזילות. על פי הממצאים מקבלים החלטה אם להחליף את הקטע הבעייתי בצנרת חדשה או את כל מהלך הצנרת בבית כפעולת מניעה לפני שיהיו נזילות נוספות.

מצלמה תרמית

מצלמה תרמית היא כלי עבודה חדשני ונוח מאד לשימושם של האינסטלטורים . המכשיר מצלם את השטח הפנימי מאחורי הקירות ומתחת למרצפות. על פי הטמפרטורה השוררת שם הוא מזהה את המקום שממנו המים מפעפעים עקב סדק או פיצוץ בצנרת.
בעבר האינסטלטורים היו שוברים קירות או לחילופין מרימים את כל המרצפות כדי לאתר מקור נזילה בצנרת. כמו בחוק מרפי, היו מגלים את המקום הבעייתי רק בקטע האחרון של הצנרת ובינתיים הם שברו קירות ופירקו כמות גדולה של מרצפות. היום בזכות המצלמה התרמית בודקים באמצעותה בשלב הראשון את המיקום המדויק של התקלה ולאחר מכן מבצעים שיפוץ נקודתי בלבד.
מצלמה תרמית כוללת צג המסביר לאיש השירות את האבחנה של המכשיר . מעת לעת נמכרים בשוק מצלמות משוכללות יותר כדי להקל על האינסטלטורים ולמנוע עבודות מיותרות שגם עולות ממון רב ללקוחות.
כדי להפעיל מצלמה תרמית האינסטלטורים לומדים את שיטת העבודה, תאמנים כמה פעמים עד שהם מבינים את אופן קבלת התוצאות המדויקות. לאחר מכן, הפעולות מבצעות מהר וללא דופי ומשדרגות מאד את ההתנהלות השוטפת עם הלקוחות.