תיקון דודי שמש וצנרת

תיקון דודי שמש

אינסטלטור תיקון דודי שמש, מכיר על בוריו את תחום דודי השמש. בקבלת קריאת שירות על דוד שמש שאינו עובד כיאות, הוא בודק כמה אפשרויות עד שהוא עולה על התקלה האמתית. על פי הצורך הוא מחליף צנרת או חיבורים. במקרה של תקלה חמורה, אין ברירה אלא להתקין דוד שמש או קולטים חדשים על פי המקרה.
אינסטלטור דודי שמש המגיע לגג ורואה בו דוד שמש דולף המציף את כל שטחו של הגג, דואג שכל כמות המים תרד למטה באמצעות המרזבים כך שהגג יתייבש במהירות . לאחר מכן הוא מתקין דוד שמש חדש, אם אי אפשר לתקן את דוד השמש הנוכחי.
קולט שמש שנסדק או נשבר הוא סכנה ולכן חשוב מאד לקרוא לאינסטלטור תיקון דודי שמש כדי שיפרק את קולט השמש הפגום ויתקין במקומו קולט שמש חדש.
דוד שמש הממוקם בדרך כלל במרפסת השירות מתפוצץ לעיתים עקב בלאי וכל המים מציפים את הרצפה. אינסטלטור תיקון דודי שמש המגיע למקום, מפרק את הצנרת הישנה והרקובה ומתקין צנרת נקיה ומיכל מים חדש.

צנרת

צנרת שמתפוצצת מחייבת את בעלי הדירה להחליף קטע מסוים של צנרת או את כולה . צנרות הברזל הישנות והחלודות מוחלפות אט אט בצנרות מחומר קשיח PVC שאינו מעלה חלודה ולכן זרימת המים בתוכו קולחת.
אינסטלטור המגיע לתקן צנרת בודק ומחפש באמצעות מצלמה תרמית את המיקום המדויק של הפיצוץ בצנרת. כך שוברים רק את קטע הקיר הרלבנטי או מוציאים רק את האריחים הבעייתיים ומטפלים נקודתית ללא צורך בשבירת חלק גדול יותר של הקיר או מרב המרצפות.
בכל דירה קיימים כמה סוגי צנרת . תקלה באחד מקווי המים עלולה ליצור רטיבות רבה בדירה . במקרים רבים הרטיבות עוברת גם לדירה הממוקמת מתחת כיוון שמדובר בצנרת שעוברת בין הדירות.
צנרת ובמיוחד בבתים הישנים שלה היא במצב בעייתי . עם השנים קיים צורך לפרק את הצנרת הישנה ולהתקין במקומה צנרת חדשה ומודרנית היכולה לעמוד בזרמי המים כמעט ללא תקלות. אינסטלטורים מנוסים מבצעים עבודה זו תוך הרמת המרצפות והחלפתן באריחים חדשים.